Chalupa Vlásenka

Chalupa Vlásenka se nachází v České Metuji, části obce Vlásenka. Nabízí ubytování až pro 15 osob ve čtyřech samostatných ložnicích v podkroví a je proto ideálním zázemím pro skupinové výlety a výpravy nebo pro několik rodin. V přízemí je prostorná společenská místnost s televizí, kuchyně s  plně vybavenou jídelnou a sociální zázemí (3 x sprcha, 3x samostatné WC). Pohodlné vytápění zajišťuje elektrokotel napojený na ústřední topení. K dispozici je dostatečný úložný prostor (např. pro kola či lyžařské vybavení), v létě i venkovní posezení, ohniště, gril. Parkování je zajištěno na vlastním pozemku nebo přímo před chalupou. Místo je výborným východiskem pro výlety do okolí ať už pěšky, na kole či autem. K dipozici stolní fotbálek a pingpongový stůl. WIFI.

​Vypráví se, že...

Část obce Vlásenka je pojmenovaná podle stejnojmenného potoka, který pramení pod někdejším hradem Skály (Katzenstein), protéká obcí Skalka a stéká uzoučký jako vlas křivolakým korytem někdejší samostatnou údolní obcí Vlásenka, aby se vlil do říčky Metuje. Dominantou obce Vlásenka vždy byla budova školy. Původní dřevěnou školu vystavěly společně obce Skalka, Vlásenka a Německá Metuje v roce 1847, do té doby se vyučovalo jen po domácku a střídavě. V roce 1869 získala škola samostatný status a 28. 9. 1893 byla slavnostně otevřena nová, zděná školní budova, která stojí dodnes.

Chalupa Vlásenka během let nesloužila jen jako místo k bydlení. Podle vzpomínek zde svého času sídlila například také místní záložna. Žádný zapomenutý trezor se tu ovšem už nenašel. Zato jsou dodnes na trámech krovu patrné podpisy těch, kteří jej v roce 1932 stavěli… Němí svědkové života a práce těch, co tu byli před námi.

Kam na výlety / aktivity

Léto:

Zámek Skály (Bischofstein) se zříceninou hradu, Černým jezírkem a naučnou stezkou (5,1 km)

Skalní bludiště na Ostaši – stolová hora se skalním bludištěm a nádhernými vyhlídkami (5,5 km)

Teplické skalní město (10,7 km) a Adršpašské skalní město (14,4 km)

…a mnoho další tipů na výlety

Zima:

Krajina Kladského pomezí je v zimních měsících nejen krásná, ale svým reliéfem také vhodná pro běžecké lyžování. I když se zdejší sněhové podmínky nemohou vyrovnat poměrům blízkých Krkonoš nebo Orlických hor, již několik let je vyznavačům bílé stopy k dispozici celkem 300 km udržované sítě tratí, které jsou propojeny i se sousedním Polskem, s oblastí národního parku Góry Stolowe. Lyžařský ráj zahrnuje především oblast Jestřebích hor, okolí Dobrošova u Náchoda, okolí Machova, Teplic n. Metují a Police nad Metují a oblast Broumovských stěn a hraničních Javořích hor. Nejbližší upravované tratě vedou k zámku Bischofstein a dál kolem Adršpašsko – teplických skal.

Pro milovníky sjezdového lyžování jsou k dispozici sjezdovky a ski areály v Radvanicích Studénce, Petříkovicích, Teplicích nad Metují nebo Machově. Vypravit se můžete i na sjezdovky východních Krkonoš (Žacléř).

Více informací o možnostech lyžování zde: http://ski.kladskepomezi.cz

Ze skalních měst je celoročně přístupné Adršpašské skalní město. I v zimě zde můžete obdivovat krásu skal, prohlídkový okruh je udržován až k Velkému vodopádu (není v provozu plavba lodí po skalním jezírku). Ostatní skalní oblasti jsou v zimním období přístupné na vlastní nebezpečí.

Ceník

Léto * Zima * Mimo sezónu Velikonoce Vánoce/  Silvestr
Týden 21 000 Kč,

€ 784

18 000 Kč,

€ 672

12 500 Kč,

€ 466

 – 27 300 Kč, €1019/

34 300 Kč, €1280

Víkend 8 000 Kč,     € 299 7 000 Kč,      € 261 6 000 Kč,      € 224  –
Den 3 500 Kč,      € 131 3 000 Kč,     € 112 2 000 Kč,      € 75  3 500 Kč,       € 131 3 900 Kč, €146 /        4 900 Kč, €183

* Hlavní letní sezóna od června do září. Zimní sezóna od ledna do března.

 

Na začátku pobytu se skládá vratná kauce 3.000,- Kč.

Platba za úklid – 1.000,- Kč.

Na konci pobytu – platba za spotřebovanou elektřinu.

Pes – 100Kč na noc.

Nezávazná rezervace

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Vybavení

 • ohniště
 • 3x sprcha a toaleta
 • gril
 • kuchyně s lednicí, myčkou, el. sporákem, troubou, mikrovlnkou, varnou konvicí
 • el. kotel, ústřední topení
 • venkovní posezení (léto)
 • garáž na kola a jiné vybavení
 • stolní fotbálek, pingpongový stůl
 • dětská postýlka, dětská jídelní židlička
 • WiFi

Lokalita

Kalendář

 • Rezervováno
 • Obsazeno